PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,5 86 366
ocen
7,5 10 1 86366
6,8 18
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji

Forest - genialny! McAvoy też mi się podobał w roli rozpuszczonego białaska, któremu się wydaje, że ma ciężki żywot. Napięcie pomiędzy nimi rosło, aż miło. Ale nie mogę wybaczyć reżyserowi, że prawdziwe oblicze Amina i jego wpływ na mieszkańców Ugandy sprowadzono do kilku fotek i krótkiej notki na końcu o 300 tys. zabitych. Niby to adaptacja pamiętnika gościa, który nie miał pojęcia o tym, co się dzieje poza stolicą, ale przez ten wygodny dla twórców filmu argument, współczesny widz nie ma nadal pojęcia o skali i okrucieństwie ludobójstwa w Afryce, które w zasadzie wciąż trwa i się odradza w coraz to innych miejscach kontynentu.

ocenił(a) film na 7
Pshemorator

Racja....Oglądało sie raczej jak thriller niż dramat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
bb85

Dokładnie Nicolas żył w szklanej klatce, nie miał pojęcia co się dzieje za murami stolicy, był jak to określili w filmie białą małpą Aminia. Zresztą jego pojęcie o Afryce skwintowały słowa Amina, Nicolas ty nigdy nie klepałeś biedy więc nie masz pojęcia jak to jest.

ocenił(a) film na 10
Pshemorator

ej ktos mi powie ocb z tym moim komentarze, czemu zostal zablokowany bo ja nie wiem ocb a nawet nie iwem co pisalem xd :D
a chialbym sie poprawci

ocenił(a) film na 6
Pshemorator

Potwierdzam. Brakuje tych paru ujęć więcej żeby poczuć ten dramat i wszechobecny terror. To co zostało ukazane nie wywarło na mnie właściwie wrażenia, które reżyser zapewne oczekiwał. Przez to wszystko temat został podjęty dosyć płytko i za ''hollywodzko''.

ocenił(a) film na 7
Pshemorator

Ja w czasie oglądania filmu nie skupiłem się na dramacie wojny w Ugandzie. Poruszyła mnie historia miłości między lekarzem, a żoną dyktatora. Bardzo poruszająca historia i niestety tragicznie się kończy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones